To co mnie kręci i obrzydza!

Mój blog, moje klimaty

Jakie są mity na temat betonu na ścianach?
ToJa! 04.10.2020

Polecane: xgeo geodeta Kielce

Często zarzuca się, że beton na ścianach jest zbyt gładki i nie oddaje koloru ściany. Ponadto beton na ścianach jest zbyt twardy, co powoduje pękanie ścian.

Ściany wokół naszego mieszkania to nie tylko ściany, wymagana jest również pełna ściana. Dzieje się tak dlatego, że chociaż ściany mają być gładkie, tak naprawdę nie są. Wypełnione są płytami betonowymi, pomalowane tynkiem lub pomalowane kolorowymi płytkami.

Po co nam ściana dookoła salonu, kuchni i łazienki?

Bo to są pomieszczenia, w których spędzamy większość czasu, a wydajność jest najważniejsza. Jest to pozycja obowiązkowa w nowoczesnej kuchni, bo jeśli nie mamy osobnego pomieszczenia na jedzenie czy wodę, nie da się sprostać wysokim standardom, które powinniśmy osiągnąć w tradycyjnej. Dodatkowo w przypadku kuchni do zmywania naczyń potrzebna jest nie tylko zmywarka, ale także mały zlew. Dlatego w tradycyjnej aranżacji kuchnia jest często jedynym pomieszczeniem, w którym mamy posiłki.

Jakie są mity na temat łazienek?

Często mówi się, że łazienki to nie tylko pokoje, ale cały dom. To po prostu nieprawda. Łazienka to oddzielne pomieszczenie od salonu, a całkowita zmiana otoczenia nie jest tam tak ważna. Z drugiej strony, jeśli mamy małe pomieszczenie, należy pamiętać, że nawet niewielka zmiana koloru czy faktury będzie miała świetny wpływ na wnętrze.

Tagi: mieszkanie, aranżowanie wnętrz, kolory, architektura wnętrz, aranżacja,