To co mnie kręci i obrzydza!

Mój blog, moje klimaty

Bambus, muszle i kamyki zawieszone w brązowym aksamicie
ToJa! 30.09.2020

Polecane:

Pomieszczenia w stylu Hampton - bambus, muszle i kamyki zawieszone w brązowym aksamicie lub białym - są równie skuteczne w kontrolowaniu wilgotności w pomieszczeniach, jak każdy inny materiał, o ile podłoże jest lekko wzniesione. W wilgotnym klimacie, np. W stylu Hampton, należy również zwiększyć wentylację pomieszczenia. W ten sposób możemy zmaksymalizować korzyści płynące z naturalnych materiałów i niskie koszty.

Dobór materiałów jest ważnym elementem wystroju łazienki. Możemy użyć tradycyjnej sztukaterii lub nowoczesnych materiałów, ale ważne jest, aby efekt naszego wnętrza był pozytywny. A tutaj sztukaterie wygrywają.

Czy styl Hampton nam odpowiada?

Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie TAK. Chociaż powinniśmy dokładnie obliczyć opłacalność finansową każdej opcji, nie możemy zaprzeczyć, że korzyści z zastosowania sztukaterii w łazience przewyższają koszty. Jeśli więc zdecydujemy się pójść tą trasą, pamiętajmy też o potencjalnych wadach.

Najczęściej chodzi o dekorację i ekspozycję, a bardzo często o bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o ochronę nas przed szkodliwymi substancjami, w tym nas samych, sztukateria to bardzo skuteczny wybór.

W stylu Hampton musimy pamiętać o wystroju. Najważniejsza jest funkcja, a nie styl. Łazienka nie jest kolorowym miejscem, więc nie warto ryzykować ostrych kolorów i jasnych, prostych linii. Zamiast tego powinniśmy postawić na bardziej spójną kolorystykę, która pozostaje wierna charakterowi wnętrza i podkreśla marynistyczny styl.

Projekt zewnętrzny w stylu Hampton to przede wszystkim funkcjonalność i podkreślenie znaczenia aranżacji w wystroju domu. Dlatego użycie materiałów w kolorze białym lub futrzanym nie stanowi problemu. Plamy z tuszu są nieuniknione, dlatego wszędzie powinniśmy używać białej farby.

Wystrój w stylu Hampton to coś więcej niż tylko układanie płaskich powierzchni. Wygląd materiałów wskazuje na styl, jaki chcemy zachować. Aranżacja musi więc być wizualnie stymulująca, a kolorystyka szafek i oświetlenia musi być w ciepłej tonacji, najlepiej kremowej lub beżowej, nawet jeśli będzie lekki brud, to na pierwszy rzut oka nie będzie to widoczne.

Jeśli chodzi o oświetlenie łazienki, musimy pamiętać o kolorze. Sufit musi być oświetlony, aby całe wnętrze było widoczne. Kolor wody powinien pasować do koloru szafek, aby nie były w nudnym, ponurym nastroju.

Na tym zdjęciu bardzo ważne jest, aby lampy były umieszczone w cichym miejscu, blisko podłogi, tak aby mogły współgrać z kolorystyką, którą ustalimy w łazience.

Oczywiście najważniejszą zasadą jeśli chodzi o oświetlenie w łazience jest dobór odpowiedniego koloru. Oświetlenie łazienki należy dobrać pod kątem koloru ścian, nie tylko kolorystyki mebli, ale także sposobu rozmieszczenia lamp. Kolor ścian powinien być na przemian żywy i matowy, bo to jest kolor, który chcemy podkreślić. Warto zastosować jasne, pastelowe kolory pasteli.

W stylu Hampton, wysokie okna są idealne. Pozwalają nam oglądać niebo i okolicę, a także kuchnię i łazienkę, które znajdują się wysoko nad ziemią.

W tradycyjnej aranżacji łazienka doskonale komponuje się z wystrojem salonu, gdzie najczęściej mamy kuchnię lub łazienkę z otwartymi drzwiami. W stylu Hampton łazienka oferuje wydzieloną, ale powiązaną ze sobą przestrzeń, dzięki czemu kuchnia i / lub łazienka nie są zakłócane przez bodźce zewnętrzne (np. Włączany telewizor czy rozrzucone po pokoju zabawki dziecka).

W aranżacji łazienki ważne jest jednak, aby przepływ wody nie był zbyt silny. W stylu Hampton osiąga się to poprzez wprowadzenie przegrody między salonem a łazienką, oddzielonych drewnianą ścianą. W kuchni, pracując nad niewielkim posiłkiem, powinniśmy używać powolnego, równomiernego strumienia wody z dobrze drenującego miejsca. W przypadku posiłku przeznaczonego dla siedmiolatków, dwunastu czy czternastu lat należy zwiększyć prędkość przepływu wody dodając kilka centymetrów.

Polecane: oczyszczalnia ścieków przydomowa cena

Polecane: Sklep SEO

Tagi: mieszkanie, aranżacja wnętrz, dobór kolorów, projektowanie wnętrz, wykończenie wnętrz,