To co mnie kręci i obrzydza!

Mój blog, moje klimaty

Szybkie i zdrowe chudnięcie?
ToJa! 24.09.2020

Polecane: licencja transportowa

Jest kilka rzeczy, które sprawią, że schudniesz szybciej i zdrowiej w tym samym czasie.

Wpatrywałem się w moich kumpli, wyznaczyłem sobie ścisłe cele żywieniowe, a nawet posunąłem się do tego, że straciłem wspólny lunch. Wszystko w celu utraty wagi w ciągu 6 miesięcy lub krócej.

I nic nie działa tak, jak połączenie diety i ćwiczeń wymienionych powyżej. Zwłaszcza w połączeniu z innymi zabiegami.

Zakwaszenie organizmu to coraz częstszy problem, który występuje w każdym wieku. Co jeść, żeby się przed tym uchronić. Które produkty zakwaszają, a które alkalizują organizm? Oto odpowiedź na to pytanie.

Zakwaszenie organizmu jest zwykle wynikiem niewłaściwego odżywiania. Produkty wysoko przetworzone zaburzają gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu, prowadząc do poważnych dolegliwości zdrowotnych. Jak ominąć?

Płyny wewnątrz orgazmu są lekko zasadowe - z wyjątkiem moczu i soków żołądkowych. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pH krwi musi być utrzymywane w granicach 7,35 - 7,45. Jest to trudne zadanie biorąc pod uwagę dzisiejszy stan odżywienia. Zakwaszenie powoduje problemy z odpornością, równowagą hormonalną oraz zaburza funkcjonowanie organizmu. Oczyszczanie organizmu jest kluczowym elementem odkwaszania. Tutaj jest to szczególnie pomocne

oddzielna dieta.

Nadmiar kwasu odkłada się w komórkach, co prowadzi do problemów z koncentracją, chorób reumatycznych, zwyrodnień, osteoporozy i innych powikłań. Kwas zakłóca produkcję insuliny, co może prowadzić do pojawienia się cukrzycy, zwiększa ryzyko udaru w naczyniach krwionośnych, dodatkowo wspomaga budowę tkanki tłuszczowej i stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii, grzybów i Komórki nowotworowe.

Dieta powinna zawierać około 80% produktów zasadowych lub obojętnych i 20% kwasotwórczych. Kwasotwórcze składniki diety są bogate w fosfor, siarkę i chlor, ale zasadotwórcze zawierają wapń, sód, potas i magnez.

  • Produkty silnie kwaśne:
  • Produkty silnie kwasotwórcze PH 5,9 - 5,0:
  • Produkt umiarkowanie kwaśny
  • Produkty słabo kwaśne
  • Produkty neutralne
  • Produkty alkaliczne

Utrata wagi wymaga samozaparcia, ale nie każdy z nas ma siłę, by wytworzyć odrobinę siły woli.

Wraz z nadejściem każdej wiosny wiele osób zaczyna tracić na wadze, aby cieszyć się szczuplejszą sylwetką na lato.

Głównie kobiety tracą na wadze, chociaż w ostatnich latach znacznie wzrosła również liczba mężczyzn na diecie.

Zdrowe odchudzanie to świetny sposób na skuteczną utratę zbędnych, a wprowadzenie prawidłowych nawyków żywieniowych pozwoli Ci schudnąć na stałe i bez efektu jo-jo. Posiłki muszą być tak skomponowane, aby dostarczały organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Warto też pamiętać, że kluczem do zgrabnej sylwetki jest wprowadzenie do życia codziennego choćby minimalnej dawki aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, jogging, pływanie, a nawet krótkie spacery zwiększają skuteczność każdej diety odchudzającej. Przekonanie, że im mniej jemy, tym szybciej schudniemy, jest niestety bardzo śmiertelne. Jeśli jemy mało i nieregularnie, metabolizm zaczyna zwalniać i dostosowuje się do dziennej ilości kalorii. Podczas „głodu” lub długich przerw między posiłkami uruchamia tzw. „System obronny” i zaczyna się odkładać. W ten sposób magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej, aby móc ją wykorzystać w następnym momencie głodu.

Chcąc skutecznie schudnąć, zdrowo i bez efektu jo-jo, należy przyspieszyć metabolizm i najlepiej spożywać odpowiednio zbilansowane posiłki o stałych porach w ciągu dnia. Jedzenie co 3-4 godziny jest bardzo rozsądne. Organizm nie głodzi się, nie jemy i nie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Cały metabolizm zaczyna się od jedzenia, a kończy na jedzeniu.

Innym problemem jest to, że organizm nie ma wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia. Woda jest ważnym składnikiem wszystkich procesów metabolicznych, w tym także oczyszczania organizmu z toksyn. Kiedy w organizmie nie ma wody, ja. mi. pijemy go za mało, organizm ponownie go gromadzi, co objawia się obrzękiem i cellulitem wodnym.

Aby osiągnąć zamierzony efekt terapii wyszczuplającej, należy również zadbać o skórę, która w tym czasie wymaga szczególnej pielęgnacji. Procedura, którą warto wykonać kilkakrotnie zaczynając odchudzać to:

Drenaż limfatyczny. Najlepiej wykonać drenaż limfatyczny manualny, gdzie osoba wykonująca zabieg poprzez masaż poprawi krążenie limfy i krwi, co ułatwi rozluźnienie zbitych komórek tłuszczowych.

Skuteczną metodą walki z cellulitem jest lipodermologia lub masaż podciśnieniowy. Do masażu używana jest specjalna, miseczkowa głowica dodatkowo wyposażona w kulkę masującą ciało. Metoda opiera się na wytworzeniu podciśnienia, które umożliwia zassanie fałdu

Tagi: utrata wagi, ćwiczenia, zdrowa żywność,